Olej RSO – Niebezpieczeństwo związane z zakupem oleju konopnego przez internet

Olej RSO. Najbezpieczniejszym sposobem stosowania oleju Ricka Simpsona jest zrobienie go z roślin, które uprawiamy we własnym domu, ponieważ tylko wtedy mamy kontrolę nad całym procesem.

Pamiętaj! Jeśli kupujesz olej RSO przez Internet lub od nieznajomego, który skontaktował się z Tobą za pomocą Facebooka albo w inny dziwny sposób, pamiętaj o możliwych zagrożeniach.

1. Czy taka osoba wykorzystała w swoim ekstrakcie w 100% organiczny materiał roślinny? Jeśli roślina była uprawiana w glebie zanieczyszczonej pestycydami lub metalami ciężkimi będą one obecne również w ekstrakcie RSO.

2. Czy osoba używała rozpuszczalników wysokiej jakości do ich ekstrakcji? Jeśli nie, to mogą pozostać trujące pozostałości etanolu lub metanolu w oleju konopnym.

3. Czy odparowany został cały rozpuszczalnik z oleju? Wielu nieuczciwych, leniwych lub chciwych producentów RSO nie kończy pełnego odparowania, ponieważ dzięki temu pozostawia on objętościowo większą ilość oleju, co oznacza, że osoba taka może zarobić więcej pieniędzy.

4. Czy poprawnie został odfiltrowany wyciąg? Jeśli nie, olej taki będzie zawierał za dużo materiału roślinnego, który sprawi, że ekstrakt będzie nieprzyjemny i może wypalić tył gardła.

5. Czy znana jest dokładna wartość THC? Jeśli nie, możesz mieć bardzo silny olej THC, na który możesz źle reagować. THC może powodować bardzo nieprzyjemną psychiczną paranoję, dlatego też warto posiadać dodatkowo olej CBD, ponieważ łagodzi on psychoaktywne działanie THC.

6. Czy przed zakupem sprawdzisz swój produkt? Jeśli nie, to możesz po prostu kupić oliwę z małą zawartością THC bądź olej bardzo mocno rozcieńczony.

7. Czy zastosowane zostało właściwe bezpieczeństwo i dobre procesy produkcyjne? Najczęściej olej z THC, który możesz kupić w Internecie, jest wytwarzany przez osoby które mają dużą wiedzę ale nie najlepszy do tego sprzęt. Chociaż ich intencje mogą być dobre to osoby takie nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa oraz dobrych procedur produkcyjnych, co oznacza że ​​ich produkt może być skażony i może narażać nasze zdrowie.

8. Czy cena, którą chcesz zapłacić jest rozsądna? Czy jesteś wykorzystywany, ponieważ jesteś zdesperowany? Zapytaj się i wykonaj więcej badań, zanim zdecydujesz się na zakup.

9. Czy wywiera na Ciebie presję na temat zakupu? Wielu oszustów kontaktuje się z ludźmi na Facebooku i obiecuje im lek na raka oraz udziela im fałszywych porad medycznych.

Olej RSO – UWAGA!

10. OSTRZEŻENIE: Produkcja oleju RSO może być niebezpieczna. W przypadku odparowania rozpuszczalnika istnieje realne ryzyko wybuchu.

Rick Simpson przedstawił w swoim dokumencie bardzo mocne twierdzenia medyczne, zwracając uwagę Kanadyjskich władz i światowego establishmentu medycznego. Ponieważ jego twierdzenia, że ​​jego domowy olej z konopi może wyleczyć raka, były anegdotyczne i nie poparte próbami klinicznymi lub właściwymi udokumentowanymi badaniami, niektórzy ludzie odrzucili jego odkrycia i uznali to za nienaukowe. Coraz więcej dowodów wskazuje na fakt, że w twierdzeniach Ricka może być trochę prawdy.

Badania nad ludzkim układem endokanabinoidowym przynoszą obiecujące wyniki, ale potrzeba znacznie więcej badań, aby w pełni zrozumieć mechanizm działania olejków kwiatowych.

Zarówno THC jak i CBD wykazują ogromny potencjał medyczny.

BLOG / Olej RSO – Niebezpieczeństwo związane z zakupem oleju konopnego przez internet


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *