Olej konopny RSO wydaje się być tajemnym lekiem na całe zło. Olej konopny RSO zawierający duże stężenie THC, pochodzący z konopi indyjskich rozsławił Rick Simpson, który twierdził, że za jego pomocą wyleczył raka skóry.

Na wielu stronach konopnych można znaleźć potwierdzenia, że THC zwalcza nowotwory i jest cudownym lekiem na wszystko. Tysiące ludzi na całym świecie twierdzi że wyleczyło się stosując THC. Do tych wszystkich historii należy podejść z lekkim dystansem, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny. Olej RSO jest nielegalny na całym świecie, dlatego też osoba szukająca THC wybiera najczęściej tą formę oleju. Naszym zdaniem nie jest to w 100% bezpieczne jak mogłoby się wydawać.

Mimo licznych badań oraz informacji nad THC nadal nie ma 100% pewności, czy olej rso leczy raka – wielu chorych w terminalnym stadium nowotworu dzięki konopi indyjskiej odczuwa mniejszy ból, spokojniej przesypia noce i nie cierpi z powodu nudności i wymiotów. W innych schorzeniach pozwala też na polepszenie jakości życia. Trzeba mieć również świadomość i informację na temat produktu który chcemy podać osobie chorej.

Czy przyszłość przyniesie odpowiedzi na nurtujące nas pytania? Którzy pacjenci będą lepiej reagować na THC, a którzy na inne substancje, jak na przykład CBD? W jakich chorobach i w jakich dawkach stosować olejek z konopi? Jesteśmy pewni, że każdy dzień przybliża nas do poznania odpowiedzi. Nie ulega wątpliwości, że olej konopny leczy wiele powszechnych objawów, które na co dzień gnębią miliony osób na świecie, jak bezsenność oraz ból.

Chociaż jesteśmy zwolennikami medycznej marihuany, jednocześnie nie zalecamy jej stosowania, jeśli wiąże się z łamaniem prawa. Olej RSO jest nielegalny na całym świecie. Nie opowiadamy się również za stosowaniem olejku z konopi indyjskich jako jedynej formy leczenia, która odbywa się bez jakiegokolwiek nadzoru. Olej RSO bardzo często zawiera mnóstwo zanieczyszczeń oraz jego stosowanie niesie za sobą niebezpieczeństwa o których pisaliśmy TUTAJ.

Uważamy jednak, że uznawanie pacjentów, którzy poszukują ulgi w realnym cierpieniu za przestępców jest nieetyczne.

Niezbędna jest zmiana prawa w celu udostępnienia legalnego i przede wszystkim bezpiecznego dostępu do leku dla wszystkich chorych, dla których może być lekiem. Olejek konopny i jego działanie jest też na tyle znane, że nie powinno być traktowane jako ostatnia deska ratunku. Mamy nadzieję, że nadejdzie czas, w którym chorzy z Polski będą mogli zakupić olej z THC tak jak w innych krajach zachodnich, Hiszpanii, czy w USA.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *